Fotoscuola Tavole

Tavole, Liguria Ponente
Poznejte italskou krajinu jinak a kreativně…
Netradiční fotografický workshop, který bude probíhat v západní části Ligurie, vám odhalí nejen skryté krásy a dávnou historii tohoto turisty ještě příliš neobjeveného kraje severní Itálie. Budete mít jedinečnou příležitost zažít a fotografovat starobylé ligurské vesnice a městečka, obklopená olivovými háji, rozesetá po kopcích, stejně tak rozeklané a kamenité ligurské pobřeží a okolní hory, které patří neodmyslytelně k charakteru této krajiny.
Vedle klasické krajinářské fotografie, se zaměříme především na kreativní přístup k tomuto tématu a na přesahy do dalších médií. Pobřeží, olivové háje a sítě na olivy, opuštěná stavení, lesní jezírka a starobylé mosty a zídky uprostřed lesa atd. nám budou prostorem pro tvůrčí instalace, inscenovanou fotografii (včetně využití živého modelu/modelky) a aplikaci různých technik, jakým je např. luminografie, projekce v krajině, světelné objekty, bodyart apod.
Součástí workshopu bude i jednodenní návštěva nedaleké Francie a prohlídka některé z výstav fotografického muzea a starého centra v Nice. Odtud se pak přesuneme do kopců nad azurové pobřeží do magického Col de Vence, kde jsou kamenné útvary a sochy, jako pozůstatky křídového moře.
V průběhu workshopu bude kladen důraz na zvládnutí krajinářských dovedností a speciálních technik či experimentů, ale především na rozvoj kreativity a uchopení tématu nejen z pozice fotografa. Stanete se také trochu scénografy, inscenátory, výtvarníky i režiséry v jedné osobě. Formou společné i individuální práce, konzultací s lektorem i konfrontací s tvorbou dalších účastníků, budete odjíždět s rozšířeným pohledem na současné pojetí fotografie i na tuto neobvyklou část Itálie.

Workshop je určen pro mírně až středně pokročilé fotografky a fotografy, ale i milovníky přírody, výtvarného umění nebo historie.  Minimální počet účastníků je 4, maximální 10, abych se vám mohl věnovat individuálně nebo v menších skupinkách při realizaci vašich nápadů.
Tavole
Tavole
Adriana a Radovan, účastníci workshopu Photogenie, 2020
Adriana a Radovan, účastníci workshopu Photogenie, 2020
Col de Vence, Francie
Col de Vence, Francie
Piloni, Carpasio, 2016
Piloni, Carpasio, 2016
Laghetto e Tina, 2017
Laghetto e Tina, 2017
Zimní slunovrat, 2019
Zimní slunovrat, 2019
Spirála, 1984
Spirála, 1984
Dolcedo
Dolcedo
Tavole Revelli
Tavole Revelli
Gott e morto, 2019
Gott e morto, 2019
Bazilika San Paragorio v Noli, 11. stol.
Bazilika San Paragorio v Noli, 11. stol.
Eli a loggia, 2018
Eli a loggia, 2018
Program workshopu
1. den (sobota) - individuální příjezd do Tavole, ubytování
2. den (neděle) - úvod do tématu, základy fotografova workflow, obhlídka okolí Tavole a nejbližších lokací
3. - 4. den (po-út) - krajina a vesnice Ligurie Ponente (západní Ligurie), pobřeží, základy instalace, inscenace s modelem, večerní luminografie, návštěva místních zábav, slavností atd.
5. den (st) - volný den. Konzultace dosud vytvořených prací a osobních projektů. Možnost individuálních výletů po okolí. Využití cyklostezky po pobřeží (Imperia - San Remo) apod.
6. den (čt) - výlet a fotografování v Nice, Col de Vence a okolí
7. den (pá) - fotografování a realizace osobních projektů
8. den (so) - fotografování a realizace osobních projektů, výběr fotografií pro večerní projekci, editace foto (pouze základní úpravy - v této dílně není prostor pro pokročilejší postprodukční úpravy), společná večerní projekce a hodnocení
9. den (ne) - návrat domů
Program se může upravit v závislosti na počasí a dalších okolnostech a bude upřesněn na začátku workshopu.

Pohled k Monte Grande z Monte Moro, březen 2015

Ubytování
V ceně jsou dvoulůžkové pokoje v našem domě a pronajatém nedalekém apartmánu ve vesnici Tavole. Jednolůžkový pokoj za příplatek. K dispozici standartní vybavení. Kuchyně, koupelna, WC, Wifi, zahrada, parking.
Stravování
Individuální v režii účastníků. Při společných cestách budeme řešit obědy, případně večeře v některé z lokálních restaurací či můžete použít kuchyň v apartmánu. Jídlo a pití lze nakoupit v řadě obchodů a supermarketů na pobřeží a v některých místních obchodech.
Doprava
Individuální v režii účastníků. Předpokládám, že v jednom vozidle by jelo více účastníků a podělili byste se o náklady na cestu z ČR a zpět. V Ligurii bude k dispozici také moje vozidlo pro 6 osob + já jako řidič. Letecky se lze dopravit z Prahy do Nice (Francie) anebo do Milana (Bergamo) a odtud vlakem do Imperie, kde Vás rádi vyzvedneme.
Tavole, via Revelli 47
Tavole, via Revelli 47
kuchyně a obývací pokoj
kuchyně a obývací pokoj
naše fíky
naše fíky
jarní polévka
jarní polévka
místní doprava
místní doprava
Tavole
Tavole

Narušitel symetrie, 2016

Carpasio
Carpasio
Doporučená výbava
Fotoaparát - nejlépe digitální bez/zrcadlovka, případně kompakt vyšší třídy, který umožňuje dlouhé expozice do 30s.
Objektivy - širokoúhlé i teleobjektivy naleznou v krajině své uplatnění
Stativ (budeme často pracovat s dlouhými expozicemi…)
Filtry: ND, polarizační, přechodové
Náhradní baterie, nabíječka.
Paměťové karty, případně médium (HD) na ukládání a zálohování foto.
Kabelová spoušť nebo dálkové ovládání (vhodné pro delší expozice)
Příruční baterky a jiné zdroje světla pro luminografii (hodí se výkonnější LED lampy apod. i barevné gelové filtry)
Notebook event. iPad pro stahování a základní editaci vašich fotografií.
Poznámkový blok nebo jiné zařízení k záznamu nápadů
Oblečení - vybavení jak k moři, tak teplejší oblečení (rána i večery mohou být chladnější)
Obuv - nejlépe sportovní pro chůzi terénem i po vesnicích
Pláštěnku, deštník pro případ přeháňky.

Přípravná skica pro fotografii Virossa, 2020

Cena
14 500,- Kč (včetně DPH).  
Cena zahrnuje: odborné lektorské vedení po celou dobu workshopu, přednášky a individuální konzultace dle potřeb účastníků. Model(-ku). Ubytování v soukromých apartmánech s výhledem na ligurské kopce, olivové háje a středověké vesnice.  
V ceně není zahrnuto: doprava z ČR a zpět a po místních lokacích. V ceně není zahrnuto stravování. Apartmány jsou však vybaveny kuchyní, nedaleko je místní restaurace. Stravování budeme vždy řešit v lokacích, které navštívíme. V ceně nejsou zahrnuty vstupy na výstavy, do památek, koncerty, půjčování kol atd.
Na základě Vaší závazné rezervace k workshopu obdržíte fakturu. Pokud chcete napsat fakturu na firmu a můžete uplatnit odpočet DPH, nezapomeňte uvést Vaše IČO a DIČ. Vaše rezervace workshopu  je platná až po zaplacení požadované částky a jejím připsání na účet. 
ZRUŠENÍ PŘIHLÁŠKY A STORNOVACÍ POPLATKY
Přihláška se stává závaznou po přijetí platby na účet pořadatele MgA. Jan Pohribný, MQEP č. ú. 2652865033/0800. Zákazník má právo od této přihlášky odstoupit. Zrušení přihlášky nastává v den, kdy pořadatel obdrží písemné nebo osobní oznámení storna akce. Zákazník za sebe může bez vazby na storno podmínky poslat náhradníka, sdělí-li jeho jméno, příjmení, adresu a kontaktní telefon.
Při zrušení přihlášky je zákazník povinen zaplatit tyto stornovací poplatky:
• 10% z ceny programu od 30. dne před zahájením workshopu
• 30% z ceny programu od 29. dne do 15. dne před zahájením workshopu
• 70% z ceny programu od 14. dne do 7. dne před zahájením workshopu
• 100% z ceny programu od 6. dne před zahájením workshopu
Termíny Workshopu
🟠 pozdně letní: 5. - 11. září 2021 (pouze poslední místo volné!!)
Rezervace workshopu
Děkuji! Na Váš email Vám zašlu potvrzení a fakturu se splatností do 21 dnů. Těším se na setkání a kreativní workshop v Ligurii! Jan Pohribný, MQEP

school

Back to Top